zespół margo na wesele

PROPOZYCJE ZABAW OCZEPINOWYCH

JAK ONI TAŃCZĄ

Pięć par, każda losuje z kapelusza karteczkę z tańcem jaki ma zatańczyć. Jury w składzie Para Młoda po występie wszystkich par, wybiera tą, która tańczyła najbardziej efektownie i najlepiej rozbawiła gości. Propozycje tańca to: wyginam śmiało ciało, Jezioro Łabędzie, rock and roll, Hip-hop, passo doble i Jożin z Bazin. Wygrywa najwyżej oceniona para.


TANIEC TRUDNYCH FIGÓR

Zabawa polega na ty, że wybiera się 6 par i komentarzem wprowadza się w zabawę aby czynności wskazywane przez prowadzącego wykonywali nierozłącznie w parach. Zaczyna się muzyka pary tańczą. Muzyka - stop. Prowadzący wydaje polecenie : Na podłodze zostają dwie ręce i dwie nogi. Pary wykonują polecenie ( zwykle mężczyzna opiera się na jednej nodze i ręce - kobieta również (choć mężczyzna może wziąć kobietę za nogi robią tzw. wózek on na nogach ona na rękach). Para, która jako ostatnia wykona wskazaną czynność odpada Znów muzyka start - taniec - zatrzymanie - komentarz prowadzącego:
- na podłodze zostają trzy ręce jedna noga, 3r 1n
- na podłodze zostaje jedna noga, 1n
- na podłodze zostają trzy nogi jedna ręka
- na podłodze zostają dwie ręce jedna noga.
Ważne jest aby ostatnią komenda było:
- na podłodze zostają dwa pośladki
( zwykle mężczyzna i kobieta siadają oboje - potem orientują się, że chodzi o pośladki a nie pupę)... Na koniec młodzi wręczają nagrodę dla wygranych.


KONKURS PROJEKTANCKI

Polega za zaprojektowaniu sukni ślubnej, do zabawy potrzebne są trzy drużyny po 3-4 osoby. W każdej drużynie jedna osoba pełni rolę statysty pozostałe projektują i wykonują strój. Dostają materiał z którego będzie wykonany strój, a jest to specjalny wysokiej jakości jedwab (5 rolek papieru toaletowego na drużynę :) mają na to kilka minut. Jak skończą, każda drużyna prezentuje swój projekt i krótko omawia, a wykonania zawsze są zupełnie różne od siebie. Po czym Para Młoda, a dokładniej Pani Młoda decyduje która suknia najbardziej przypadła jej do gustu i ta drużyna wygrywa nagrodę. Na koniec sesja zdjęciowa z każdą drużyną.


DZIEWCZYNY ZDOBYWAJĄ CZĘŚCI Z GARDEROBY MĘSKIEJ

Konkurs dla pań. Wybiera się kilka pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki a kiedy muzyka ucichnie zespół rzuca rozkaz co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra. Zabawa Analogiczna do tego może być: PANOWIE ZDOBYWAJĄ RÓŻNE REKWIZYTY Z SALI.


DŁUGOPIS

Panu młodemu zawiązuje się oczy a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się np. długopis i stawia sie przed nim butelkę. Młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem. Jak już trafił orkiestra skwitowała to tak: "i tak będzie oto wyglądała noc poślubna".


POZNAWANIE PO KOLANKU

Rozpoznawanie młodej i młodego… znane i w zależności od tego po czym trzeba odszukać swego partnera to taka ma rangę. Młoda powinna odnaleźć młodego po nosie lub torsie (niżej odpada...) a młody swoja żonę po kolanku - inne części ciała niech pozostaną tabu.


ZABAWA Z WAŁKIEM

Wałek i przekazywanie wałka. Kilka osób w kołku, około 10 i wałek do ciasta bierzemy pod pachę i w czasie muzyczki przekazujemy go następnej osobie nie pomagając sobie rękami. Spod paszki pod paszkę, ale związane jest to z tym że jak upadnie wałek to może być np. karniak. Potem wałek miedzy nogi, tak na wysokości kolan nie wyżej i znowu podajemy wokoło.


DYSCYPLINY SPORTU

Pary losują karteczki na których są wypisane dyscypliny sportów:
-łyżwiarstwo Figurowe
-jazda konna
-walka karate
(można jeszcze coś wymyślić) pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny w trakcie tańca, najbardziej efektowna wygrywa.
  POWRÓT DO LISTY TEMATÓW...