zespół margo na wesele

PROPOZYCJE ZABAW OCZEPINOWYCH

JAK ONI TAŃCZĄ

Zapraszamy pięć chętnych par, każda losuje z kapelusza karteczkę z tańcem jaki ma zatańczyć. Pary tańczą po kolei, po każdym tańcu goście oceniają oklaskami, a na końcu Jury w składzie Para Młoda wybiera tą, która tańczyła najbardziej efektownie i najlepiej rozbawiła gości. Propozycje tańca to: wyginam śmiało ciało, Jezioro Łabędzie, rock and roll, Hip-hop, passo doble i Jożin z Bazin


TANIEC TRUDNYCH FIGÓR

Zabawa polega na tym, że wybiera się 6 par i komentarzem wprowadza się w zabawę aby czynności wskazywane przez prowadzącego wykonywali nierozłącznie w parach. Zaczyna się muzyka pary tańczą. Muzyka - stop. Prowadzący wydaje polecenie : Na podłodze zostają dwie ręce i dwie nogi. Pary wykonują polecenie ( zwykle mężczyzna opiera się na jednej nodze i ręce - kobieta również (choć mężczyzna może wziąć kobietę za nogi robią tzw. wózek on na nogach ona na rękach). Para, która jako ostatnia wykona wskazaną czynność odpada (o odpadnięciu najlepiej żeby decydowali młodzi) Znów muzyka start - taniec - zatrzymanie - komentarz prowadzącego: - na podłodze zostają trzy ręce jedna noga, 3r 1n - na podłodze zostaje jedna noga, 1n - na podłodze zostają trzy nogi jedna ręka - na podłodze zostają dwie ręce jedna noga. Ważne jest aby ostatnią komenda było: - na podłodze zostają dwa pośladki ( zwykle mężczyzna i kobieta siadają oboje - potem orientują się, że chodzi o pośladki a nie pupę)... Na koniec młodzi wręczają nagrodę dla wygranych


KONKURS PROJEKTANCKI

Polega za zaprojektowaniu sukni ślubnej, do zabawy potrzebne są trzy drużyny po 3-4 osoby. W każdej drużynie jedna osoba pełni rolę statysty pozostałe projektują i wykonują strój. Dostają materiał z którego będzie wykonany strój, a jest to specjalny wysokiej jakości jedwab (5 rolek papieru toaletowego na drużynę :) mają na to kilka minut. Dużo śmiechu towarzyszy podczas wykonywania, przez zaskakujące pomysły no i przez to, że ten „jedwab” jest delikatny i czasami urywa się. Jak skończą, każda drużyna prezentuje swój projekt i krótko omawia, a wykonania zawsze są zupełnie różne od siebie. Po czym Para Młoda, a dokładniej Pani Młoda decyduje która suknia najbardziej przypadła jej do gustu i ta drużyna wygrywa nagrodę. Na koniec sesja zdjęciowa z każdą drużyną.


DZIEWCZYNY ZDOBYWAJĄ CZĘŚCI Z GARDEROBY MĘSKIEJ

Konkurs dla pań. Wybiera się kilka pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki a kiedy muzyka ucichnie zespół rzuca rozkaz co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra. Zabawa Analogiczna do tego może być: PANOWIE ZDOBYWAJĄ RÓŻNE REKWIZYTY Z SALI.


DŁUGOPIS

Panu młodemu zawiązuje się oczy a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się np. długopis i stawia sie przed nim butelkę. Młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem. Jak już trafił orkiestra kwituje to tak: "i tak będzie oto wyglądała noc poślubna".


POZNAWANIE PO KOLANKU

Rozpoznawanie młodej i młodego… znane i w zależności od tego po czym trzeba odszukać swego partnera to taka ma rangę. Młoda powinna odnaleźć młodego po nosie lub torsie (niżej odpada...) a młody swoja żonę po kolanku - inne części ciała niech pozostaną tabu:)


ZABAWA Z WAŁKIEM

Wałek i przekazywanie wałka. Kilka osób w kołku, około 10 i wałek do ciasta bierzemy pod pachę i w czasie muzyczki przekazujemy go następnej osobie nie pomagając sobie rękami. Spod paszki pod paszkę, ale związane jest to z tym że jak upadnie wałek to może być np. karniak. Potem wałek miedzy nogi, tak na wysokości kolan nie wyżej i znowu podajemy wokoło.


DYSCYPLINY SPORTU

Pary losują karteczki na których są wypisane dyscypliny sportów:
- łyżwiarstwo Figurowe
- jazda konna
- walka karate
- skoki narciarskie
(można jeszcze coś wymyślić) pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny w trakcie tańca, oczywiście do tego stosowny podkład muzyczny, wygrywa najbardziej efektowny występ.


BUŁKA TARTA

Pan młody ma za zadanie wybrać 4 kandydatów, pani z obsługi przynosi na tacy kieliszki z zawartością (były przykryte więc nie było widać zawartości) następnie wodzirej informuje wszystkich, że zadaniem owych panów jest jak najszybsze spożycie zawartości kieliszka i zagwizdanie. Panowie ochoczo wyciągają ręce do kieliszków i gdy pani kelnerka ściąga z nich serwetkę okazuje się, że w kieliszkach jest bułka tarta. Jest bardzo śmiesznie bo aby jak najszybciej przełknąć robią dziwaczne miny i wywalają oczy na wierzch. Ten który zagwizdał pierwszy, wygrywa butelkę wódki.
  POWRÓT DO LISTY TEMATÓW...