zespół margo na wesele

PROPOZYCJE ZABAW OCZEPINOWYCH

JAK ONI TAŃCZĄ

Wodzirej z zespołu muzycznego zaprasza pięć chętnych par, każda losuje z kapelusza karteczkę z tańcem jaki ma zatańczyć przed Parą Młodą i gośćmi. Pary tańczą po kolei, po każdym tańcu goście oceniają oklaskami, a na końcu Jury czyli Para Młoda wybiera tą, która tańczyła najbardziej efektownie i najlepiej rozbawiła gości weselnych. Propozycje tańca to: wyginam śmiało ciało, Jezioro Łabędzie, rock and roll, Hip-hop, passo doble i Jożin z Bazin


TANIEC TRUDNYCH FIGÓR

Zabawa polega na tym, że Para Młoda lub wodzirej wybiera 6 par i komentarzem wprowadza się w zabawę aby czynności wskazywane przez prowadzącego wykonywali nierozłącznie w parach. Zaczyna się muzyka pary tańczą. Muzyka - stop. Prowadzący wydaje polecenie: Na podłodze zostają dwie ręce i dwie nogi. Pary wykonują polecenie ( zwykle mężczyzna opiera się na jednej nodze i ręce - kobieta również (choć mężczyzna może wziąć kobietę za nogi robią tzw. wózek on na nogach ona na rękach). Para, która jako ostatnia wykona wskazaną czynność odpada (o odpadnięciu najlepiej żeby decydowali młodzi) Znów muzyka start - taniec - zatrzymanie - komentarz prowadzącego: - na podłodze zostają trzy ręce jedna noga, 3r 1n - na podłodze zostaje jedna noga, 1n - na podłodze zostają trzy nogi jedna ręka - na podłodze zostają dwie ręce jedna noga. Ważne jest aby ostatnią komenda było: - na podłodze zostają dwa pośladki ( zwykle mężczyzna i kobieta siadają oboje - potem orientują się, że chodzi o pośladki a nie pupę)... Na koniec młodzi wręczają nagrodę dla wygranych


KONKURS PROJEKTANCKI

Polega za zaprojektowaniu sukni ślubnej, do zabawy potrzebne są trzy drużyny po 3-4 osoby. W każdej drużynie jedna osoba pełni rolę statysty pozostałe projektują i wykonują strój. Dostają materiał z którego będzie wykonany strój, a jest to specjalny wysokiej jakości jedwab (5 rolek papieru toaletowego na drużynę :) mają na to kilka minut. Dużo śmiechu towarzyszy podczas wykonywania, przez zaskakujące pomysły no i przez to, że ten „jedwab” jest delikatny i czasami urywa się. Jak skończą, każda drużyna prezentuje swój projekt i krótko omawia, a wykonania zawsze są zupełnie różne od siebie. Po czym Para Młoda, a dokładniej Pani Młoda decyduje która suknia najbardziej przypadła jej do gustu i ta drużyna wygrywa nagrodę. Na koniec sesja zdjęciowa z każdą drużyną.


DZIEWCZYNY ZDOBYWAJĄ CZĘŚCI Z GARDEROBY MĘSKIEJ

Konkurs dla pań. Wybiera się kilka pań i stawia na środku o jedno krzesło mniej, niż jest pań. Panie chodzą w kółko w rytm muzyki a kiedy muzyka ucichnie zespół rzuca rozkaz co mają zdobyć od pozostałych gości (prawy męski but, krawat, damski szal itp.) Za każdym razem ta, która nie zdąży przynieść fanta i usiąść na krzesełku odpada. Na koniec, gdy zostaną dwie każe się im przynieść ze stołu dwie dowolne butelki. Ostatni rozkaz to wypicie w jak najszybszym czasie dowolnego napoju z butelki i powrót na krzesełko. Ta, która będzie sprytna przyniesie ze stołu wodę, albo sok zamiast wina lub wódki oczywiście wygra. Zabawa analogiczna do tego może być: PANOWIE ZDOBYWAJĄ RÓŻNE REKWIZYTY Z SALI.


DŁUGOPIS

Panu młodemu zawiązuje się oczy a na sznureczku (długim do ziemi) uwiązuje się np. długopis i stawia sie przed nim butelkę. Pani Młoda ma za zadanie tak pokierować młodym aby trafił do butelki długopisem. Jak już trafił orkiestra kwituje to tak: "i tak będzie oto wyglądała noc poślubna".


POZNAWANIE PO KOLANKU

Rozpoznawanie młodej i młodego… znane i w zależności od tego po czym trzeba odszukać swego partnera to taka ma rangę. Młoda powinna odnaleźć młodego po nosie lub torsie (niżej odpada...) a młody swoja żonę po kolanku - inne części ciała niech pozostaną tabu:)


ZABAWA Z WAŁKIEM

Wałek i przekazywanie wałka. Kilka osób w kołku, około 10 i wałek do ciasta bierzemy pod pachę i w czasie muzyczki przekazujemy go następnej osobie nie pomagając sobie rękami. Spod paszki pod paszkę, ale związane jest to z tym że jak upadnie wałek to może być np. karniak. Potem wałek miedzy nogi, tak na wysokości kolan nie wyżej i znowu podajemy wokoło.


DYSCYPLINY SPORTU

Pary losują karteczki na których są wypisane dyscypliny sportów:
- łyżwiarstwo Figurowe
- jazda konna
- walka karate
- wyściki samochodowe
Pary mają zadanie zaprezentować te dyscypliny w trakcie minutowego tańca, oczywiście do każdej dyscypliny jest dobrany odpowiedni podkład muzyczny. Nie chodzi to o poprawność a bardziej stawiamy na show! Na koniec Młoda Para odgaduje jaki to sport został zademonstrowany, bo wcześniej nie jest o tym wspomniane. Najbardziej efektowny występ wygrywa nagrodę główną.


BUŁKA TARTA

Pan młody ma za zadanie wybrać 4 kandydatów, pani z obsługi przynosi na tacy kieliszki z zawartością (były przykryte więc nie było widać zawartości) następnie wodzirej informuje wszystkich, że zadaniem owych panów jest jak najszybsze spożycie zawartości kieliszka i zagwizdanie. Panowie ochoczo wyciągają ręce do kieliszków i gdy pani kelnerka ściąga z nich serwetkę okazuje się, że w kieliszkach jest bułka tarta. Jest bardzo śmiesznie bo aby jak najszybciej przełknąć robią dziwaczne miny i wywalają oczy na wierzch. Ten który zagwizdał pierwszy, wygrywa butelkę wódki.


BALONY Z OBOWIĄZKAMI

Konkurs z "obowiązkami-życzeniami" dla pani i pana młodego na dalsza drogę życia. Jest 10 balonów w których ukryte są karteczki z wypisanymi rzeczami, które po ślubie mąż albo żona będzie robić, czyli np. Od dzisiaj to ja będę zmywał(a) naczynia, Od dzisiaj będę Ci codziennie masował(a) stópki, "gotować obiadki będę ja" "prac bieliznę współmałżonka będę ja" "wydawać pieniądze będę ja" itp. Młodzi na zmianę losują i przekuwają balony i czytają na głos co wylosowali. Śmiechu jest co niemiara, zwłaszcza jak wymyśli się fajne teksty. Jest dwie opcje: Para Młoda prosi przyjaciół o ich przygotowanie lub skorzystać z przygotowanych przez zespół.


TELEGRAM OD STARYCH KAWALERÓW

Wstęp: Nie każdy wie, że Pan Młody przed ślubem należał do Klubu Starych Kawalerów. Cały klub przebywa teraz we Włoszech i przesyła telegram z życzeniami. Teraz będziemy czytać w oryginale i tłumaczyć. (czytają dwie osoby na przemian, mogą to być np. Świadkowie)

Dzień dobry drogi Kamilu -> Bongiorno Kamillo frajeri
bardzo nas cieszy -> Kontato schizofrenio
że się ożeniłeś -> Liberta kaput
w tym uroczystym dla Ciebie dniu -> Akademio kabaretto
życzymy Ci wiele radości i szczęścia -> La dyscyplina dyktatore
pojąłeś piękną żonę -> Paloma maszkarone
po weselu rozpoczniesz normalne życie -> Katorga, galera, patoga
wasz związek będzie pełen miłości -> Finito amore...
potem może przyjdą dzieci -> Cinquecento bambini
zostaniesz ojcem -> Padre Virgilius
będziesz się cieszyć tą perspektywą -> Silencio mortale
dbaj o teściową -> Arszenikos cyjankare
i o teścia -> Piwencjo kuflozo
a zostaniesz doceniony -> Vizitato prokuratore
życzymy Ci -> Gratulacjone
miłej współpracy -> Non kolaboracjone
dużo pieniędzy -> Forsa finito
ładnego mieszkania -> Apartamento sutereno
dobrego samochodu -> Karocze sireno
udanych wakacji co roku -> Prego ciao Italia Bongiorno ogródek, sekator, działka
Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii -> Cavalieros Sicilianos Italianos
podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów -> Kumplos smutatos
P.S. Pozdrowienia dla gości weselnych -> Bongiorno stonka inwazione


ZAGADKI SŁOWNE, LITERY

Zabawa w której bierze udział cztery panie jako drużyna Pani Młodej i czterech panów jako drużyna Pana Młodego. Każdy z uczestników otrzymuje do założenia koszulką na której z przodu i z tyłu znajdują się litery. Wodzirej z zespołu muzycznego czyta zagadkę, zadaniem drużyn jest odgadnięcie odpowiedzi oraz ułożenie tego słowa, ustawiając się odpowiednio w szeregu, tak aby powstał odpowiedni wyraz. Film z omawianą zabawą; https://youtu.be/YNLZ25q8_5M  CO WYBRAĆ NA WESELE ZESPÓŁ CZY DJa?   PLANOWANIE WESELA