zespół margo na wesele lub dj wodzirej

Na wesele: ZESPÓŁ czy DJ?

Organizacja wesela wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji i dokonaniem wyborów. Wiadomo, że organizującym takie przedsięwzięcie, zależy na tych jak najbardziej trafnych. Jedną z istotnych kwestii jest oprawa muzyczna przyjęcia weselnego. Część Par Młodych z góry wie, czy wesele będzie obsługiwał Dj czy grupa muzyczna. Ci mają o tyle łatwiej, że przechodzą do następnego etapu, czyli do poszukiwania konkretnej osoby czy bandu.

Druga część Par, to te, które zastanawiają się: który wybór będzie w ich przypadku lepszy? I tu zwracamy uwagę na klika istotnych spraw, które być może sprawią, że wybór będzie bardziej klarowny.

Zależnie od wielkości wesela

Z naszego punktu widzenia, jednym z ważniejszych czynników jest ilość gości jaka będzie bawić się na przyjęciu. Zakładając, że będzie to około 130 osób to zdecydowanie lepiej będzie prezentował się zespół muzyczny, który będzie składał się z kliku osób. Dlaczego? Ponieważ zespół wykonując muzykę na żywo, tworzy swego rodzaju show. Gitarzysta wykonuje efektowną solówkę, wokalistka przekazuje swoje emocje, wczuwając się w śpiewaną piosenkę, wodzirej dodatkowo zapowiada utwory, zachęca do zabawy i dodatkowo też gra na instrumencie. Taki występ jest po prostu widoczny i nie ginie w tłumie gości. Dodatkowym atutem zespołu jest możliwość wyjścia do gości i wspólnego śpiewania i biesiadowania, co na weselu dla wielu może być bardzo istotne. Dołączyć do tego należy też możliwość grania podczas tzw. błogosławieństwa.

Drugi wariant to taki, że na weselu bawić się będzie około 50-60 osób, sala odpowiednio mała, przez co parkiet również niewielki. Zakładamy, że mamy sprawdzony zespół, składający się z kilku muzyków, jednak po rozstawieniu instrumentów, nagłośnienia i ewentualnie kolorowego oświetlenia okazuje się, że wszystko to zajęło połowę parkietu i miejsca zostało niewiele. Dlatego w takiej sytuacji lepiej sprawdziłby się DJ, który po rozstawieniu sprzętu, zostawiłby zdecydowaną większość parkietu dla gości. Idealnie będzie jeśli będzie to Dj i Wodzirej w jednym , a jeszcze lepiej jeśli potrafi grać na akordeonie i bez problemu poprowadzi przyśpiewki i toasty razem z gośćmi przy stołach. Często argumentem za wyborem dj-a jest to, że robi mniej przerw i są one krótsze.

A co powiedzielibyście, gdyby zespół muzyczny podczas przerw oferował muzykę mechaniczną odpowiednio dopasowaną do sytuacji, czyli taką, która ma być tłem, lub taką do tańca jeśli jest potrzeba? A w trakcie swoich bloków muzycznych wykonywał znane utwory bez fałszów. Prowadził taktowne zabawy na parkiecie, zachęcając gości do zabawy? Właśnie taką ofertę ma dla Was zespół muzyczny Margo.

Podjęcie decyzji

Zarówno DJ jak i zespół, mają sprawić aby Wasze wesele było wyjątkowe. Zanim się zdecydujecie, sprawdźcie czy macie do czynienia z amatorem czy z profesjonalistą. Warto umówić się na spotkanie i porozmawiać o Waszym weselu. Zwróćcie uwagę jak reaguje na Wasze prośby czy wątpliwości? Czy ma pomysły, czy udziela rad? Po takim spotkaniu będziecie czuć, czy jest to osoba której powierzylibyście prowadzenie Waszego wesela. Dj czy Zespół powinien szanować Wasze decyzje odnośnie sposobu prowadzenia wesela. Miło jest jak doradzi ale ostateczny wybór zawsze należy do Was.  PROPOZYCJE ZABAW OCZEPINOWYCH   PLANOWANIE WESELA