zespół margo na wesele

PLANOWANIE WESELA

Wybór usługodawców

Organizacja wesela wiąże się z wieloma sprawami. Żeby nie pogubić się w gąszczu zadań, a przygotowania nie były tylko przykrym obowiązkiem, a raczej swego rodzaju przyjemnością, powinniście pamiętać o kilku rzeczach, które uchronią Was przed często popełnianymi błędami przy wyborze usługodawcy bo własnie skjupimy się na tej części organizacji wesela. Najważniejsze jest miejsc wesela, czyli wybór lokalu, najlepiej jeśli nie jest on zbynio oddalony od mijsca zamieszkania, natomiast jego wystrój czy styl, to już rzecz gustu. Jeśli macie zarezerwowaną sale na wesele, kolejnym usługodawcą bez którego wesele raczej nie odbędzie sie, albo nie będzie udane, jest zespół muzyczny, lub dj wodzirej. Tutaj podpowiedamy o co dobrze zapytać, przed dokonaniem wyboru.

przykładowe pytania do zespołu muzycznego:
- Jaką muzykę gra zespół, czy jest różnorodna?
- Czy można zaproponować własny repertuar?
- Czy w ofercie są gry i zabawy weselne prowadzone przez wodzireja?
- Ile godzin trwa obsługa?
- Czy w trakcie przerwy puszczana jest muzyka?
- Czy zespół oferuje jakieś dodatkowe oświetlenie?
- Czy zespół gra przy stołach tzw. biesiadę?

Budżet

Jest to kluczowa sprawa, ponieważ wiedząc, jaką kwotę jesteście w stanie przeznaczyć na ślub i wesele, będziecie mogli dokładnie zaplanować kolejne etapy. Jeśli jednak tego nie zrobicie, a mimo to zaczniecie wydawać pieniądze, ponieważ poszczególne usługi nie będą wam się wydawać wcale takie drogie, na koniec może się okazać, że wpadniecie w kłopoty finansowe, z których wyratować będzie mógł was tylko bank. Powinniście też cały czas kontrolować ślubne wydatki. Warto sporządzić listę, na której zaznaczycie, ile pieniędzy jesteście gotowi wydać na określone usługi. Dzięki temu nie będziecie zaskoczeni, jeśli przyjdzie czas na uregulowanie płatności.

Umowy

Kiedy będziecie wiedzieć, ile pieniędzy możecie przeznaczyć na swój ślub i wesele, powinniście pamiętać o tym, żeby bardzo dokładnie czytać umowy zawierane na zakup poszczególnych usług. Czasem bowiem może znaleźć się tam zapis, który nie będzie dla was korzystny. Zanim więc złożycie podpisy, dokładnie przeczytajcie wszystkie punkty (nawet te zapisane najmniejszym druczkiem), a jeśli któryś z nich wam się nie spodoba, możecie go omówić z usługodawcą. Jeśli jednak nie będzie chciał przychylić się do zmian, jest to sygnał do tego, żeby jeszcze raz dobrze zastanowić się przed zawarciem umowy. Na rynku znajduje się wiele firm, które chętnie zajmą jego miejsce.

Podział obowiązków

Planowanie ślubu i wesela to dla jednej osoby niezwykle ciężka praca. Może się też okazać, że takie podejście do sprawy będzie budzić wiele kontrowersji wśród najbliższych. Warto więc wszystko przemyśleć i zaprosić do pomocy w organizacji rodzinę. Żeby jednak nie pogubić się w tym wszystkim, dobrze jest przygotować tabelkę, która ułatwi kontrolę działania.

Sprawne działanie

Zaplanowanie ślubu i wesela, a potem organizacyjne zapięcie wszystkiego na ostatni guzik to prawdziwe wyzwanie. Do jego wykonania niezbędna jest pomoc innych. Pamiętajcie, im więcej osób zaangażujecie w przygotowania, tym mniej nerwów może was to kosztować. Kluczem do sukcesu jest sprawna koordynacja wszystkich działań.  CO WYBRAĆ NA WESELE ZESPÓŁ CZY DJa?   PROPOZYCJE ZABAW OCZEPINOWYCH